Video Kayıt

DVR, NVR, Nas ve Video Kayıt Sunucuları

Video Kayıt Sistemleri

Meyer olarak müşteriye en uygun çözümü en kaliteli şekilde geniş ürün yelpazesi içinden temin etmektir. Bu amaca dönük olarak Video kamera çözümlerine hizmet verilen müşteriye özel kayıt sistemleri sunulmaktadır.Server (Sunucu) Video Kayıt Sistemleri

Sisteme göre, çoklu istemci desteği, raid disk sistemi ve yüksek kapasitede bellek boyutu, güçlü CPU yapısı.

Nas Üniteleri

Ağa bağlanabilen depolama ünitesidir. Ağa bağlı sistemler tarafından kullanılabilir. Kamera sistemlerinde uzun süreli kayıt istendiğinde Server ya da NVR’ın maksimum disk gerekliği aştığı zaman, ana makineye bağlayabileceğimiz donanımlardır.

NVR(Network Video Recorder)

Linux işletimli tabanlı olup üzerinde ücreti VMS (Kamera Görüntüleme Yazılımı) bulunan server ile aynı mantıkta bulunan network üzerinden kameraların görüntülerinin kaydolduğu kayıt ünitesidir. Server gibi harddisk kapasitesini genişletmek için NAS takılabilir. RAID yapılarıyla da kayıtlar güven altına alınıp, çökme durumlarında bile önemli görüntüler saklanabilir.

DVR(Digital Video Recorder)

Analog kameraların koaksiyel kablo (tv kablosu) üzerinden bağlandığı bilgisayar tabanlı kayıt cihazlarıdır. Yine aynı şekilde NVR ve server’larda olduğu gibi harddisk yuvalarına sahiptir. Bu cihazlardan hem kayıt hem izleme yapılabilir. Kanal sayısına göre bağlanılan kamera sayısı farklılık gösterebilir. IP tabanlı kameraları da kayıt yapabilen DVR seçenekleri olsa da pek tercih sebebi değildir. Sadece güvenliğin üst düzey olduğu yerlerde, IP saldırısının olma ihtimalini sıfırlamak adına kullanılabilir. Örneğin askeriye, polis teşkilatı gibi…

Hybrid DVR

Analog, IP ve HDCVI teknolojisini destekleyen ve kayıt cihazına depolamayı başarabilen hibrit DVR cihazıdır. Örneğin hibrit kayıt cihazına hem IP hem analog da kamera ekleyip, aynı anda hem DVR hem de NVR görevi görebilmesini sağlayabilirsiniz.

İş Ortaklarımız

Qnap Logo
Qnap Sunucu resmi
Qnap Sunucu Resim
Qnap Sunucu resmi
SNC Logo
Loreal Logo
Pfizer logo
Turk Telekom Logo

Tüm çözümlerimiz için ücretsiz danışmanlık alabilirsiniz.