Damar Tanıma

BİOMETRİK DAMAR TANIMA SİSTEMİ

Damar Tanıma Cihazı

Sektör lideri olan ve biometrik tanımlama alanında her müşterisine özel çözümler sunan Meyer, Parmak İzi Tanıma, yüz tanıma ve iris (göz tanıma) tanıma cihazlarından sonra Türkiye'de bir ilk olan damar tanıma cihazlarını getirmiştir.

Sektörün bütün yeniliklerini takip eden ve yeni çıkan bütün cihazların demolarını edinerek şirket içinde test eden Meyer, ürünün kalitesi ve güvenirliliği onaylandıktan ve Türkiye koşullarına göre lokalize edildikten sonra müşterilerine alternatif çözüm olarak sunmaktadır. Damar tanıma cihazlarımız %99.98 oranında başarılı tarama ve eşleştirme yeteneğine sahiptir. Bu başarı oranına karşın belli oranda eşleşmeyen yapılar tanımlanamadı olarak alğılanır ve geçişe izin verilmez.


Damar Tanıma Sistemi Genel Özellikleri

Sistem İşleyişi

Bu devrimsel teknoloji geleneksel biyolojik damar kalıp tanıma sisteminden doğmuştur. Sistem el üzerinde bulunan damar yapısının kızıl ötesi ışınlar ile biometrik haritasının çıkarılarak algoritma ile sayısal değerlere dönüştürülmesi daha sonra her el damarının okutulmasında eşleşmesine dayalıdır. Parmak izinin deforme olduğu yada kullanımın zorluğunun yaşandığı ortamlarda yüz tanıma yanında alternatif bir biometrik tanıma çözümü olarak sunmaktayız.

Tanımlama Başarısı

Belirtildiği gibi en büyük yenilikçi buluş olan VP-II nin kullanılabilirliği %99.98'dir. (Bu oran yetişkin bireyler üzerinde test edilmiştir) bu oranla parmak izi tanımlama teknojisi ile aynı orandadır. VP-II™ karşılaştırılamaz kullanım performansına sahiptir. Kullanılabilirliğine ek olarak, VP-II™ performansı FAR, FRR ve tanıma hızı tüm mevcut Biometrik sistemlerden daha yüksektir.

Damar Tanıma
Damar tanıma sistemi
Damardan tanıma
Damar Tanıma Üstün Özellikleri

VP-II bir diğer çarpıcı özelliği ise, kullanıcının damar sıcaklığını analiz etmesidir. Bu özellik sayesinde kopyalama veya cansız el okumalarını sistem ayırt edip, geçersiz saymaktadır. Bunlara ek olarak VP-II'nin sensörüne kullanıcının eli direkt temas etmez, bu sayede mükemmel bir rahatlık, hijyenik ve kopyalanamaz kullanım sağlar. Sonuç olarak, VP-II™ ürünleri optimum (en yüksek performanslı) Biyometrik çözüm olarak karşınıza çıkıyor. Özellikle yoğun sayılı kullanıcıların olduğu uygulamalarda mükemmel sonuçlar elde edilmektedir..

VP-II Maksimum Kullanılabilirlik Sunar.

Dünya Biyometrik pazar analizlerine göre Biyometrik sistemlerdeki en büyük sorun kullanılabilirliktir. Fakat VP-II, minimum kullanıcı eforu ve bilgisine ihtiyaç duyar.

Yüksek Performans ama Ergonomik Yapı

VP-II okuyucusunun güvenlik seviyesi diğer tüm ileri düzey Biyometrik okuyucuları ile boy ölçüşecek düzeydedir. VP-II perfomans düşüşleri yaşanmaz.. Kesik ellerde, zor ortamlarda, şantiyelerde, askeriyede ve fabrikalarda başarı ile kullanılmaktadır. VP-II Biyometrik veya canlı olmayan denemeleri red eder.

VP-II network sistem uygulaması

VP-II M temel olarak geçiş kontrol sistem okuyucusudur. Kapı veya turnike gibi setlerde tek başına veya network ortamında kullanılabilir.
Acil durumlarda PC kapıları kontrol edebilir.
Double data back-up - Veriler çift veritabanında yedeklenebilirler.
Basit sistem genişlemesi- Sisteme ek okuyucular kolayca eklenebilirler.
The VP-II NetControl uygulaması sayesinde kullanıcı bilgileri sistemdeki tüm VP-II okuyucuları arasında paylaştırılabilir.
Kullanıcı dostu tasarımı ile network ayarları, kapı monitörleme ve access data log alımları kolaydır.

El Damar Tarama Cihaz Avantajları

Eşsizlik - İkizlerin Elleri Dahil
Stabilite - Uzun süre sonra başarı oranı değişmez
Başarı - %99.98 Yüksek Tanıma başarı oranı
Performans - Hızlı tanımlama süresi
Kullanabilirlik - Kullanıcı dostu
Güvenlik - Taklit edilemez el deseni

Tüm çözümlerimiz için ücretsiz danışmanlık alabilirsiniz.